პროექტის სახელწოდება „THE NOISE OF SILENCE“ ასახავს სივრცის ფილოსოფიას. ინსპირაცია ბუნებიდან მომდინარეობს, რომელიც გვასწავლის, როგორ მოვუსმინოთ საკუთარ თავს და გარემოს. კონცეფციის ცენტრში დგას ბალანსი ადამიანსა და ბუნებას შორის, რაც გამოიხატება უნიკალურ არქიტექტურაში, ლანდშაფტსა და ატმოსფეროში.
WINNER 2025. LIV HOSPITALITY DESIGN AWARDS |
Architizer Vision Awards. Noise of Silence. Finalist 2025 |
პროექტირება შესრულდა მიწის ნაკვეთის ბუნებრივი თავისებურებებისა და დამკვეთის სურვილების გათვალისწინებით. ჩვენ გავყავით ტერიტორია რამდენიმე ფუნქციურ ზონად, თითოეული მათგანი ორგანულად არის ინტეგრირებული ლანდშაფტში, უზრუნველყოფს ბალანსს ბუნებასა და ინფრასტრუქტურას შორის. მიზიდულობის ცენტრი გახდა პირსი, რომლისგანაც განშტოებული ძირითადი რეკრეაციული და საცხოვრებელი ზონებია. ასეთი ზონირება მინიმუმამდე ამცირებს ლანდშაფტში ჩარევას და ქმნის კომფორტულ პირობებს სხვადასხვა ტიპის დასვენებისთვის, ბუნებრივი ჰარმონიის შენარჩუნებით.
გამორჩეულ ნიშნები
რეკრეაციის ზონა |
კოტეჯების ზონა |
კოორდინაციის ზონა |
გლემპინგის ზონა |
ეს უზრუნველყოფს დიდ ქალაქში მაცხოვრებლებისთვის კომფორტულ სატრანსპორტო ხელმისაწვდომობას. ეს მანძილი იდეალურია ბუნებაში მოკლევადიანი ვიზიტებისთვის,ამასთან საშუალებას იძლევა თავიდან აიცილოთ ხანგრძლივი მგზავრობა.
გავლენა აღქმის ძირითად ორგანოებზე არქიტექტურული დიზაინის საშუალებით, ბუნებრივი მასალების გამოყენებით, ფიზიკური დასვენებით, გემრიელი სამზარეულოთი და ბუნებრივი სიჩუმით, რომელიც მეფობს გარშემო. ღია პირსზე, რომელიც მიმდებარეობს რესტორანთან, შეგიძლიათ ისიამოვნოთ სუფთა ჰაერით, კომფორტულად მოკალათდეთ ბუხართან ან უბრალოდ გაუშვათ მზერა წყლისკენ.
4 სახის აბანო, კოსმეტიკური პროცედურები, ქუჩაზე გამვალი აუზი , ჯაკუზი, ტერასა ხედით ისტრინის წყალსაცავზე
თანამედროვე ტექნოლოგიური ნომრები, რომლებიც განლაგებულია კომპლექსის სხვა ზონებიდან მცირე მანძილით, უზრუნველყოფს კომფორტულ დასვენებას ტყის მასივისა და სიჩუმის გარემოში.
შენობები ქმნიან კომფორტულ შიდა ეზოს
ლოკალური მიზიდულობის წერტილი, რომელიც არეგულირებს სტუმრების ნაკადებს მოტელის, გლემპინგებისა და კომპლექსის სხვა ზონებში.
მათში შედის საკონფერენციო დარბაზი, ბავშვთა ოთახი, ლობი და ტერასა, რომლებსაც გამოიყენებენ როგორც სასტუმროს სტუმრები, ისე უბრალოდ კომპლექსის ვიზიტორები
ბუნებასთან შერწყმის ეფექტის გაძლიერებისთვის კომპლექსის თითქმის მეოთხედი ტერიტორია დაკავებულია რეკრეაციული ზონით. აბანოები წყალში, SPA და რესტორნის შენობა, სპორტული მოედანი - ყველაფერი ეს ერთიან დიზაინ კოდში ორგანულად ინტეგრირებულია გარშემო ლანდშაფტში.
ოთხი ტიპის 38 კომპაქტური სახლი საერთო ფანჩატურით და ცეცხლის დასანთები ზონით, რომლებიც განლაგებულია სხვადასხვა დონეზე, უზრუნველყოფს განმარტოებით ყოფნის შესაძლწბლობას და საუკეთესო ხედებს.
ფართი 25 მ²
ფართი 30 მ²
ფართი 40 მ²
ფართი 35 მ²
ყველასთვის, ვინც მსურს გაიქცეს ხმაურიანი მეზგაპოლისიდან და შეინარჩუნოს სრულყოფილი ქალაქის კომფორტი, კომპლექსში არის 13 პრივატული რეზიდენცია, რომლებიც შედგება ორი ტიპის სახლისგან.
სართული 1![]() |
სართული 2![]() |
![]() |
ლოგოტიპის და ნეიმინგის შექმნისას ჩვენი მიზანი იყო მისი უნიკალური კონცეფციის ხაზგასმა: თანამედროვე ტექნოლოგიური რეკრეაციული კომპლექსი შორს ხმაურიანი ქალაქიდან მშვიდი ტყის სიჩუმეში. ჩვენ სახელში ჩავაქსოვეთ ინტერესი, წინააღმდეგობა და ინტრიგა, რომმლის გაგებაც მხოლოდ იმ შემთხვევაშია შესაძლებელი, თუ ჩაიძირებით სიჩუმის ხმაურის ატმოსფერაში.

Название проекта "Шум тишины" отражает философию пространства. Вдохновение черпалось из природы, которая учит нас прислушиваться к себе и окружающему миру. В центре концепции — баланс между человеком и природой, выраженный в уникальной архитектуре, ландшафте и атмосфере.
WINNER 2025. LIV HOSPITALITY DESIGN AWARDS |
Architizer Vision Awards. Шум Тишины. Финалист 2025 |
Проектирование комплекса было выполнено с учетом природных особенностей участка и пожеланий заказчика. Мы сегментировали территорию на несколько функциональных зон, каждая из которых органично вписана в ландшафт, обеспечивая баланс между природой и инфраструктурой. Центром притяжения стал пирс, от которого расходятся основные рекреационные и жилые зоны. Такое зонирование позволяет минимизировать вмешательство в ландшафт и создать комфортные условия для разнообразных форм отдыха, сохраняя природную гармонию территории.
Зона рекреации |
Зона коттеджей |
Зона координации |
Зона глэмпинга |
Это обеспечивает удобную транспортную доступность для жителей мегаполиса. Это расстояние идеально подходит для кратковременных выездов на природу, при этом позволяет избежать лишнего времени в пути.
Воздействие на главные органы чувств посредством архитектурного дизайна с применением натуральных материалов, физического расслабления, вкусной кухни и царящей вокруг природной тишины. На открытом пирсе, примыкающем к ресторану, можно насладиться свежим воздухом, уютно устроившись у камина или просто любуясь закатом.
4 вида бань, косметические процедуры, бассейн с выходом на улицу, джакузи, терраса с видом на истринское водохранилище
Современные технологичные номера, расположенные на небольшом удалении от других зон комплекса, предполагают комфортный отдых в окружении лесного массива и тишины.
Здания формируют уютный внутренний дворик
Локальная точка притяжения, которая распределяет потоки гостей в здание мотеля, глэмпинги и другие зоны комплекса
Включает в себя конференц-зал, детскую комнату, лобби и террасу, которыми могут пользоваться как постояльцы гостиницы, так и просто посетители комплекса
Для усиления эффекта единения с природой почти четверть территории комплекса занимает зона рекреации. Бани на воде, здание спа и ресторана, спортивная площадка - все это в рамках общего дизайн-кода гармонично интегрировано в окружающий ландшафт.
38 компактных домиков четырех типов с общими беседками и зоной костра домики, расположенных на разных уровнях, обеспечивают уединенность и лучшие виды
площадь 25 м²
площадь 30 м²
площадь 40 м²
площадь 35 м²
Для всех, кто хочет сбежать от шумного мегаполиса и иметь при этом полноценный городской комфорт, в комплексе есть 13 приватных резиденций, состоящих из двух типов домов.
Этаж 1![]() |
Этаж 2![]() |
![]() |
Разрабатывая логотип и нейминг проекта, мы стремились подчеркнуть его уникальную концепцию: современный технологичный рекреационный комплекс вдали от шумного города в умиротворенной лесной тишине. Мы заложили в название интерес, противоречие и интригу, понять которую можно только погрузившись в атмосферу Шума тишины.